Festivalis CIRKULIACIJA pristato edukacinę programą:
Gegužės 31 d. Menų Spaustuvė, Vilnius
11:00 - 13:00
Elena Siyanko seminaras “Finansavimo strategijų įvairovė: tvaresnių verslo modelių kūrimas siekiant užtikrinti organizacijos ateitį”. Seminare, kurį ves Elena Siyanko, nagrinėjama itin svarbi tema - tvaraus organizacijų finansavimo užtikrinimas. Daugiausia dėmesio skirdama įvairiam pajamų portfeliui, E. Siyanko gilinsis į tai, kaip svarbu taikyti skirtingus finansavimo būdus, kad būtų užtikrintas ilgalaikis tvarumas. Remdamiesi JAV finansavimo modelio pavyzdžiu, dalyviai susipažins su veiksmingomis strategijomis, kaip užtikrinti pajamų srautų įvairovę ir sustiprinti organizacijų tvarumą. Elena Siyanko seminaro metu žadama pateikti praktinių patarimų ir vertingų perspektyvų, padėsiančių orientuotis sudėtingoje finansavimo aplinkoje šiandieninėje dinamiškoje verslo aplinkoje.)
Seminaras kultūros bendruomenei; dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina registracija: https://forms.gle/XQvpUDT9xX9bGqoE7
Vyks anglų k.
Birželio 1 d. Menų Spaustuvė, Vilnius
14:00 - 15:00 val. “Cirko kūnų apibrėžimas iš naujo: prieinamumas, įtrauktis ir kūrybinė išraiška” Diskusija su Jonny Leitch, Tilly Lee-Kronick ir Phoebe Knight (“Head over Wheels” (JK)). Moderuoja Gildas Aleksa. Pokalbis su spektaklio “Anchored in Air” kūrybine komanda.
Kviečiame į “Cirkuliacijos” pokalbį su šiuolaikinio cirko trupės iš Jungtinės Karalystės "Head Over Wheels" kūrėjais. Skirtingai nuo įprastų sprendimų, kuriuose prieinamumo įrankiai dažnai laikomi antraeiliu dalyku, “Head Over Wheels” tiki, jog būtent šie įrankiai yra kūrybinės priemonės, neatsiejamos nuo meninio proceso. Šių kūrėjų misija - mesti iššūkį įprastinėms sampratoms, kaip turėtų atrodyti "cirko kūnas". Jie stengiasi paneigti glamūrines tendencijas tam, jog galėtų kurti asmeniškus ir žmogui artimus pasirodymus. Nepraleiskite šios verčiančios susimąstyti diskusijos apie tai, kaip cirkas gali tapti pokyčių platforma, mesti iššūkį normoms ir apimti visą žmogiškosios patirties spektrą. Taip mes galime pakloti kelią įtraukesnei ir gyvybingesnei meno ir kultūros aplinkai.
15:30 - 16:30 val. Seminaras „Cirkas kaip vilties praktikos“ Lektorė Marie-Andrée Robitaille.
Marie-Andrée Robitaille atvyksta į Cirkuliacijos Profesionalų Dienas ir pasidalins savo penkerių metų doktorantūros projektu "Circus as Practices of Hope“. Ji tyrinėja unikalius cirko pažinimo ir tapsmo būdus. Seminare aptars cirką kaip vilties praktikas ateičiai, atsakydama į šiuos klausimus: Ką šiandien reiškia būti cirko menininku? Kaip cirko meno praktikos teikia vilties ateičiai? Ko tikimės mes?
Birželio 7 d. 14 - 17 val. ir 8 d. 10 - 13 val. Ąžuolyno biblioteka, Kaunas
Jean-Michel Guy seminaras “Šiuolaikinio cirko spektaklio skaitymas”
Tęsiame festivalio edukacinę programą ir šiemet gilinamės į šiuolaikinio cirko specifiką, ypač daug dėmesio skiriant cirko dramaturgijai. Džiaugiamės galėdami pakviesti Jean-Michel Guy, žymią šiuolaikinio cirko figūrą, kuri padės mums geriau “perskaityti” šiuolaikinio cirko spektaklius. Seminaras vyks dvi dienas, kurių metu leisimės į cirko spektaklių kritinės ir estetinės analizės kelionę, taip pat gilinsimės į dramaturgijos koncepcijas. Seminaras atviras norintiems tyrinėti šiuolaikinį cirką, tiek iš smalsumo, tiek ir profesionaliai.
Vyks anglų k. Būtinas dalyvavimas abi dienas, registracija: https://forms.gle/HpBkmFxhptL1RN317
Birželio 7 d. Kauno miesto kamerinis teatras (po spektaklio "Suddenly")
21:15 - 22:00
Diskusija "Womanhood/ Motherhood in Circus" (Moteriškumas / motinystė cirke)
Šiuolaikinio cirko kūrėjos Dora Komeda ir Kerttu Pussinen; moderuoja Marija Baranauskaitė-Liberman
Festivalio tema „Biografijos“ toliau bus nagrinėja diskusijoje – pristatomų spektaklių autorės pasidalins savo matymu, kaip jų karjerą ir kūrybines praktikas pakeitė įvairūs gyvenimo etapais.
Vyks anglų k.